Telefon: 485 105 438

Vložit dotaz do poradny »

Poradna - bezplatné poradenství

Přání...

Helena, 01.02.2013 (Liberec)

Dobrý den,ráda bych se Vás jen zeptala spíše zatím orientačně,zdravotní stav naší babičky se stále horší a lékaři námjiž nedávají mnoho nadějí...Rádi by jsme, až ta smutná chvíle nastane opět využili Vašich služeb (naposledy jsme Vás využili 11/2011).Jde nám o to, zda u Vaši firmy stále pracuje člověk jehož jméno sice neznáme,ale jedná se o mladého vysokého pána s nakrátko střiženými vlasy cca 30-ti letého?S tímto pánem máme více než dobré zkušenosti,již od chvíle kdy přijel pro našeho dědečka k nám domů,kde nám vše výborně vysvětlil a hodně se nám věnoval při samotném obřadu našeho dědečka.Jsme si jisti,že jeho pomoc a starost byla nad rámec jeho pracovních povinností.Rádi by jsme,pokud je to možné,aby s námi tento pán spolupracoval i při případném novém obřadu.Je to možné? Děkuji Helena.

Dobrý večer,jsme velice poctěni, že se s důvěrou obracíte opět na nás ve vaší těžké životní chvíli, mladý muž, kterého jste nám popsala je pan Tomáš Kopal, který pracuje jako obřadník v libereckém krematoriu a bude Vás případným smutečním obřadem provázet, zároveň bychom Vám chtěli poděkovat za slova chvály a uznání, které nás velice těší.
Marcela Bartoňová-jednatelka firmy

pohřební turistika

Antonín, 29.01.2013 (Šlajs)

Dobrý den. Tak Vám sděluji jak jsem dopadl po dotazu u ROLFA BARTOSCHE pohřební služba HRÁDEK N.N. ohledně převážení zesnulých do jiného krematoria než do Liberce. Nijak - pan majitel se ani neobtěžoval mi odpovědět na mail. Taky odpověď. Takže asi má co tajit. A. Šlajs

Dobrý den,

jak jsme již řekli, nebudeme spekulovat, proto se k tomuto nebudeme vyjadřovat.

Vy jste navíc nepoložil dotaz, proto Váš příspěvek bereme pouze jako informativní, s tím, že zřejmě nečekáte odpověď.

Hezký den.

Likrem s.r.o.

pohřební turistika

Šlajs Antonín, 18.01.2013 (Liberec)

Dobrý den.Ve svém článku o pohřební turistice uvádíte, že se to děje i v libereckém regionu. Ve Vašem výčtu pohřebních služeb, které jezdí zpopelňovat do krematoria v Liberci mi chybí pohřební služba v Hrádku n. N. pana Rolfa Bartosche jedná se o tuto pohřební službu ? A proč by to dělal, když je Hrádek cca 15km od Liberce. Děkuji za odpověď .

Dobrý den,

pohřební služba, kterou provozuje pan Rolf Bartosch skutečně v seznamu není, neboť tato pohřební služba odváží zesnulé do jiných krematorií.

Důvody jeho jednání nám nejsou známy, můžeme tedy jen spekulovat, což rozhodně nechceme. Každopádně ukončení spolupráce z jeho strany se překrývá s datumem 1.10. 2012, kdy vešel v platnost nový provozní řád libereckého  krematoria.

Tento provozní řád mimo jiné zpřísňuje podmínky pro příjem zesnulých do libereckého krematoria. Jsou v něm upraveny nově definované kontrolní mechanismy, které mají jediný cíl. A tím je primárně minimalizovat možnost záměny zesnulých a dále pak vyloučit možnosti manipulace s rakvemi po provedení obřadu.

Pokud máme být konkrétní, tak například všechny rakve, které mají být zpopelněny jsou zdokumenovány, tzn. vyfoceny jako celek a v detailu a následně archivovány. Tím můžeme zajistit zpětně kontrolu v jaké rakvi byl zesnulý předán do krematoria a následně zpopelněn.

Bezpečnostních opatření je v novém řádu krematoria více, mimo jiné i omezení pohybu pracovníků externích pohřebních služeb v prostorách krematoria. O vše se nyní starají pouze naši zaměstnanci, kteří garantují kvalitu a bezpečnost námi poskytovaných služeb.

Zjednodušeně řečeno, činnost externích pohřebních služeb končí u dveří libereckého krematoria ihned poté, co vyplní s našimi pracovníky předávací protokoly, eventuelně předají smuteční vazbu na obřad. Od tohoto okamžiku je vše řízeno našimi pracovníky, kteří jsou přesně instruováni, jak mají dále postupovat, aby byla zajištěna maximální pieta a bezpečnost při zajištění smutečního obřadu a následně kremace.

Domníváme se, že Vámi zmíněné pohřební službě tato pravidla z nějakých příčin nevyhovují a proto se rozhodla, že bude zesnulé převážet někam jinam. Proč tomu tak je, se musíte zeptat přímo pana Bartosche.

Likrem s.r.o.

cena hrobu

PIKOROVÁ Eva, 19.11.2012 (Hrádek nad Nisou)

Dobrý den,mám dotaz,máme zaplatit hrob v Machníně na10 let částka 4500,-Kč a tato výše ceny nám není jasnáa nechápeme význam věty cena za služby správy hrobového místa. Hrob má kolem 2m čtverečních.Děkuji Pikorová

Dobrý večer,

předesíláme, že nejsme správce hřbitova v Machníně. Tím je společnost Technické služby města Liberce (www).

Každopádně cena za pronájem hrobového místa je i na hřbitově, který máme ve správě téměř totožná. Viz náš ceník. Ceny jsou téměř identické, protože ceny za tyto pronájmy stanovuje magistrát města Liberce (viz: průvodní dopis k ceníku od MML)

Nevíme co přesně zahrnuje ceník TSML za službu správa hrobového místa, ale v našem případě se jedná o tyto služby:

Tyto služby nájemce od nás dostává v průběhu 10 let, kdy pronájem hrobu trvá. Doporučujeme kontaktovat TSML ať Vám cenu zdůvodní, podobně jako jsme Vám to popsali na těchto stránkách.

Víc pro Vás nemůžeme bohužel udělat.

Likrem s.r.o.

Dotaz

Pavla Dolanská, 08.09.2012 (Liberec)

Dodbý den, mám prosbu, zjistím někde na vašich stránkách, kdo má v ten určitý den pohřeb? Dá se někde dohledat historie? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

všechny potvrzené termíny smutečních obřadů jsou prezentovány na úvodních stranách webů http://krematoriumliberec.cz a http://likrem.cz

Termíny obřadů najdete ve spodní části stránky v sekci "Smuteční obřady".

Historie obřadů není dostupná. Vždy jsou zobrazeny pouze aktuální smuteční obřady.

otevírací doba

Jana Vondroušová, 03.09.2012 (Liberec)

Dobrý den,prosím o informaci o otevírací době hřbitova.Děkuji

Dobrý den,

otevírací dobu hřbitovní správy najdete na stránce KONTAKTY.

Pokud máte na mysli přímo hřbitov u krematoria, tak ten je otevřen celý den. Hřbitov se nezamyká, je tedy přístupný nonstop. Jen je nutné vzít v úvahu, že hřbitov není osvětlen.

dotaz

PETR, 02.06.2012 (liberec25)

dobrý den,máte tam vjezd pro vozíčkáře.děkuji za odpověd

Dobrý den, pokud máte na mysli přístup do obřadní síně, tak Vás bohužel musíme zklamat. O povolení vybudování bezbariérového přístupu pro vozíčkáře jsme již žádali, ale památkáři nám povolení neudělili. Krematorium je chráněná památka a podobné technické zásahy do vzhledu budovy nejsou povolovány. Nicméně pokud se chcete účastnit pohřbu, stačí navštívit kancelář krematoria a budeme se Vám věnovat. Do obřadní sině Vás vynesou naši zaměstnanci.

Do nově připravované výstavní síně, kde budou prováděny Ekonomické pohřby se dá dostat i na vozíčku.

Marcela Bartoňová

umístění hrobu

Jan Zeman, 13.05.2012 (Liberec)

Potřeboval bych zjistit polohu hrobu manželky mého strýce Anny Zemanové nar.17.11.1919. Zemřela snad někdy v šedesátých letech a měla by ležet někde blízko za krematoriem. Víc bohužel nevím. Díky Mgr. Jan Zeman

Dobrý den,

v tomto případě je nutné kontaktovat pracovníky hřbitovní správy na tel.: tel.: 485 105 438, nebo se stavit přímo v kanceláři krematoria. Tato poradna je určena spíše na obecné dotazy, vyhledávání v indexu pohřebiště mohou jen pracovníci hřbitovní správy.

Děkujeme za pochopení.

M. Bartoňová

jednatel Likrem s.r.o.

Umístění pomníku-hrobu

Josef Kostelac, 25.01.2012 (Liberec)

Mám u krematoria urny svých přátel. Jmenuji se příjmením Rodina Zděnkových a pamatuji se, že vedle byla rodina Horynových. Bylo to někde vpravo, když stojím čelem ke vchodu do krematoria. Jak bych mohl zjistit přesné místo, hledáním v urnovém háji se mi to nepovedlo.Děkuji Kostelac

Jediný kdo Vám poradí jsou pracovníci hřbitovní správy. Kontakty najdete ZDE. Ještě si dovolíme upozornit na dočasné přesunutí kanceláře hřbitovní správy do zadní části krematoria - celá zpráva.