Telefon: 485 105 438

Vložit dotaz do poradny »

Poradna - bezplatné poradenství

platba

Michaela Haková, 28.10.2014 (LIBEREC 15)

Dobrý den mám dotaz: Babička byla dloho v nemocnici , dnes mi řekla že hrob snad mněl být již zaplacen :( mohu se zeptat zda již není zrušen? ČI jak dlouho mám čas na zaplacení? Děkuji hrob je psán na HANA M. Na Zvonku xxx Liberec 15 460 15

Hrobové místo Z18-46, jehož nájemkyní je paní Hana M., bytem na Zvonku xx/x, Liberec 15 - se u nás nachází, fyzicky zrušen není, leč karta tohoto hrobového místa je zařazena v registru dlužníků - nájemné bylo uhrazeno naposledy dne 4.5.1998 na období od 8. 11. 1994 do 7.11.2004 , tudíž nájemní lhůta vypršela již před 10 lety. Výzva k platbě byla zaslána dne 9.10.2009 a byla majitelce doručena, neboť z pošty se nám zpět nevrátila.

Kontaktujte hřbitovní správu a domluvte se na dalším postupu - 485 105 438 - pí. Benešová

Likrem s.r.o.

Hrob Herečky

Jana Dvořáková, 28.10.2014 (Turnov)

Dobrý Den Chtěla bych najít hrob herečky Slávky Budínové. Má byt pohřbena v Liberci.Můžete mi pomoci. Děkuji.

Osoba tohoto jména byla zpopelněna v libereckém krematoriu v roce 2002. Veškeré úkony spojené s tímto pohřbem tehdy zařizovala pohřební služba z Hrádku nad Nisou. Obraťte se tedy s dotazem na ně.

Likrem s.r.o.

Dotaz na zhoršení služeb

Perta, 16.10.2014 (Ryzová)

Dobrý den, Ráda bych se zeptala nejen jménem svým, ale i pozůstalých v mém okolí využívajících placených služeb krematoria na důvod zhoršení údržby kolumbáriíí a přístup zaměstnanců.Děkuji Petra.R. a Martina.M.

Dobrý den,

pokud máte poznatek, že je špatná údržba kolumbárií, nebo se některý zaměstnanec choval nevhodně, zavolejte přímo na vedení společnosti a stěžujte si konkrétně. Jen tak jsme schopni zjednat nápravu. Tel.: Marcela Bartoňová: 602 172 722 nebo Ladislav Kopal: 603 491 515 - jednatelé společnosti.

dotaz

p.Jiří, 15.09.2014 (Liberec)

Dobrý den chtěl jsem se zeptat když proběhne rozptyl na rozptylové loučce co se děje poté s těmito použitými urnami každá má vyražené své evidenční číslo likvidují se nějak?a 2.dotaz použité květiny a věnce a hřbitovní odpad se kompostují nebo končí v liberecké spalovně odpadu.děkuji předem za odpověd.

Dobrý den,

urny po provedení rozptylu se znehodnotí lisováním a následně jsou odvezeny do spalovny odpadu. Květiny a hřbitovní odpad se odváží k likvidaci na skládky v okolí.

Likrem s.r.o.

dotaz

denisa, 27.08.2014 (havirov)

Dobry den,chci se zeptat.dne 27,8 byl muj otec prevezen do kremace a jelikoz to mame bez obradu,tak na moji otazku v pohrebni službe,Kdy bude otec zpopelnen,mi rekli ze cca 10-14dnu si mohu přijit pro urnu,že se čeka na vice lidi s okresu.je tento zbusob tedy normalni?dekuji

Dobrý den,

na toto těžko odpovědět, každá PS a i krematoria mají jinou dobu na zpracování dokumentace. Ale 10 dní od  úmrtí je celkem obvyklá doba. Nic neobvyklého.

Bezbarierovy pristup

Daniel, 22.07.2014 (LBC)

Dobry den, v roce 2012 zde byl zodpovezen dotaz ohledne bezbarieroveho pristupu do krematoria. Zajimalo by me, zda doslo za tu dobu k nejakemu progresu, nebo vse stale visi na pamatkovem uradu? Pokud nedoslo k zadne vyrazne zmene, zajimalo by me, jak se ma zaridit clovek na el. voziku, jenz je dost tezky a jeho konstrukce neni uzpusobena pro manipulaci vynaseni do schodu?Dekuji za odpoved.Daniel Kriz

Dobrý den,

bohužel k žádnému dalšímu vývoji nedošlo. Na bezbariérový přístup do krematoria nejsou peníze. V tuto chvíly by měl Váš dotaz směřovat na MML, který je vlastníkem krematoria. Člověk na el. vozíku se pravděpodobně do obřadní síně nedostane. Bohužel.

úschovné

Ivana, 07.07.2014 (Liberec)

Dobrý večer,z důvodu velké pracovní vytíženosti jsme si nestihli vyzvednout urnu do 30 dnů. Hledala jsem ceník úschovného, abych věděla, kolik peněz si mám nachystat, ale nikde jsem ho nenašla. Kolik si účtujete úschovné?Děkuji Ivana

Dobrý den,

Nebudete platit nic. Po dobu 1 roku je uložení urny v depozitu bezplatné.

Teprve poté je účtováno 30,- Kč za každý započatý měsíc.

Likrem s.r.o.

Rozptyl

Stránská Ilona, 30.05.2014 (Liberec)

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz, naše rodina má hrob v krematoriu, ale jelikož se rodina dohodla, že bychom rádi urny rozptýlili, máme v hrobě celkem 4 urny. Co máme udělat, kam dát požadavek a kolik stojí roptyl 4 uren na roptylové loučce. Děkuji za odpověď Stránská Ilona

Dobrý den,

Váš dotaz byl předán jednatelce společnosti pí. Bartoňové a ta  Vás žádá abyste jí zavolala na tel.: 602 172 722 s tím, že si domluvíte individální řešení Vašeho požadavku.

průběh rozptylu na Lbc krematoriu

Volštátová Marcela, 28.05.2014 (Liberec)

Dobrý den,ještě jsem nikdy nebyla na rozptylu a nevím jak takový,,obřad"probíhá.Nerada bych se dostala do nějaké nevhodné situace.Kam se má jít,jestli se také nosí smuteční květiny atd.Byli by jste tak laskavi a ve stručnosti mi obřad popsali.?Děkuji Volštátová

Dobrý den,

rozptyly probíhají na rozptylové loučce, která je v horní části urnového háje. Cesta k rozptylové loučce je značena směrníky. Jak obřad probíhá se můžete podívat v této fotogalerii. Celý pietní akt má stanovený průběh, tzn. vystoupení řečnice, smuteční hudba a následně i samotné provedení rozptylu popele. Jedná se o smuteční rozloučení, proto je vhodné si vzít společenské oblečení. Pokud chcete, je možno si položit kytici na kraji rozptylové loučky.

evidence úmrtí

Jiří Chmelař, 23.03.2014 (Jablonec nad Nisou)

Dobrý den, prosím o informaci, zda a do jaké doby zpět vedete evidenci obřadů . Potřeboval bych zjistit datum úmrtí mé tety někdy kolem roku 1970-72 ?.Děkuji.

Dobrý den,

samozřejmě, že vedeme knihu zpopelnění a to od samého počátku, kdy začalo krematorium fungovat. Vámi požadavané údaje by zřejmě bylo možné z našich záznamů zjistit. Ale protože se jedná o záznamy ze 70. let, je všechno vedeno pouze písemně a tak prohledat 2 roky by vyžadovalo několik hodin práce našich zaměstnanců. Tudíž bychom museli tuto informaci zpoplatnit. Pokud i přesto máte zájem, kontaktujte správu hřbitova a domluvte se na dalším postupu.

J. Egrt